Jak farbować włosy w domu? To proste!

Nie chcesz przepłacać za farbowanie w salonie fryzjerskim? W takim przypadku możesz nadać swoim włosom odpowiedni kolor poprzez koloryzację wykonaną w domu. O czym warto wtedy pamiętać? Sprawdź nasz poradnik, jak krok po kroku farbować włosy w domowym zaciszu!
Chcesz zmienić swój dotychczasowy kolor włosów na inny? A może nasz odrosty i chcesz je zamaskować? W takim przypadku możesz udać się do salonu fryzjerskiego, ale również możesz zafarbować swoje włosy w domu. To nie takie trudne, jak może się wydawać! Dla każdego, kto chciałby samodzielnie zafarbować włosy w domu, przygotowaliśmy krótki poradnik. Sprawdź go już teraz!

1. Wybierz odpowiednie produkty do koloryzacji
Pierwszym krokiem będzie zakupienie produktów do koloryzacji. W tej roli mogą wystąpić także profesjonalne kosmetyki koloryzujące stosowane w salonach kosmetycznych, na przykład Matrix SoColor Beauty – to farba do włosów znana nie tylko ze świetnych efektów, ale również ze swoich właściwości pielęgnujących. Profesjonalne farby salonowe można zakupić w specjalistycznych sklepach fryzjerskich, w tym także w sklepach on-line.

2. Zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu
Zanim zabierzemy się za farbowanie, powinniśmy przeczytać instrukcję producenta umieszczoną na opakowaniu. To z niej dowiemy się wszystkiego, co potrzebne, aby przeprowadzić udaną koloryzację we własnym zakresie.

3. Wykonaj próbę uczuleniową
Niektóre farby do włosów mogą wywoływać uczulenia. Właśnie dlatego producenci zalecają wykonanie tak zwanej próby uczuleniowej, która pozwala na sprawdzenie, czy kosmetyk jest bezpieczny. Aby wykonać próbę uczuleniową, nakładamy minimalną ilość kosmetyku na skórę. Jeżeli nie pojawi się zaczerwienienie, swędzenie lub inne niepożądane objawy, oznacza to, że kosmetyk jest dla nas bezpieczny.

4. Przygotuj się do farbowania włosów
Do domowej koloryzacji najlepiej wykorzystać starą koszulkę do włosów, ponieważ istnieje ryzyko, że ubranie trwale się pobrudzi. Także należy zgromadzić wszystkie potrzebne przedmioty do wykonania koloryzacji – miseczkę do wymieszania farby, grzebień albo pędzelek do nakładania farby, ręcznik, zegarek.

5. Nałóż farbę na włosy
Odpowiednio przygotowaną farbę nakładamy na włosy. Często zaleca się, aby nie farbować włosów mytych bezpośrednio przed takim zabiegiem, dlatego warto zapoznać się z informacjami zawartymi w instrukcji produktu. Farby matrix SoColor Beauty nakładamy na pasma po kolei, rozprowadzając je równomiernie pędzlem albo grzebieniem.

6. Odczekaj wskazany czas
Po rozprowadzeniu farby matrix SoColor Beauty na włosach czekamy przez wskazany czas w instrukcji. Nie przekraczajmy czasu zaznaczonego w instrukcji, ponieważ produkt może doprowadzić do zniszczenia włosów.

7. Spłucz farbę
Ostatni etap farbowania to spłukanie farby. Fryzjerzy na początku lekko zwilżają włosy, rozprowadzając na nich farbę, aby następnie spłukać ją całkowicie pod bieżącym strumieniem wody. Włosy płuczemy tak długo, aby całkowicie pozbyć się z nich zalegającej farby do włosów. Następnie możemy nałożyć dodatkowe kosmetyki dołączone do farby, na przykład odżywki.

OGALO.pl - Sklep z kosmetykami online